piątek, 3 grudnia 2010

Patronujemy nietypowemu pokazowi mody - dla seniorów!

Postanowiliśmy pomóc inicjatywie dnia mody dla seniorów - Senior Fashion Day. We wtorek, 7.grudnia we Wrocławiu odbędzie się pokaz mody dla osób po 50. roku życia. Szafa.pl, jako patron imprezy, wspiera misję aktywizacji seniorów i zwalczania negatywnych stereotypów na temat osób starszych. Wstęp wolny.

Ideą pokazu jest przełamanie stereotypu osoby starszej jako biernej, nieatrakcyjnej. W roli modelek na pokazie wystąpią seniorzy i seniorki, które przejdą metamorfozę pod okiem ekspertów. Ich przygotowania do pokazu śledzi kamera, a podczas wydarzenia zostanie wyświetlony reportaż zza kulis.

Organizatorzy Senior Fashion Day przekonują, że po pięćdziesiątce, sześćdziesiątce, siedemdziesiątce i wyżej  można wyglądać atrakcyjnie i elegancko. Podkreślają, że w dojrzałym wieku nadal można cieszyć się modą. Modelki przejdą profesjonalną metamorfozę. Zaopiekują się nimi wizażyści, fryzjerzy i styliści. Wszystkiemu przygląda się kamera - w dniu pokazu widzowie obejrzą reportaż z przygotowań oraz wystawę fotografii - portretów kreacyjnych Seniorek z sesji fotograficznej.

Seniorki ubierają Mango, Monnari, C&A, AE Woman, Zender. Senior Fashion Day jest imprezą niekomercyjną i nie promuje firm odzieżowych, do tego wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Pokaz odbywa się 7. grudnia we wrocławskim CK Agora o godz.15.30.

Organizatorzy:
CIRS, Wrocławskie Centrum Seniora, Projekt „Babie Lato – Centra Aktywizacji Lokalnej, Centrum Kultury AGORA.

5 komentarzy: