poniedziałek, 3 stycznia 2011

Jak radzić sobie z nieudanymi prezentami? - wyniki ankiety

70% kobiet zdarza się otrzymywać w prezencie nietrafione i bezużyteczne części garderoby. Pozbywają się ich coraz częściej, głównie za pośrednictwem Internetu. Takie są wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy przed Świętami wśród 3500 użytkowniczek Szafa.pl.
 


Jeszcze obyczajowej rewolucji nie wieszczymy, jednak przepytane przez nas kobiety są coraz bardziej zaradne i coraz mniej dają sobie narzucać.

W porównaniu z ankietą, którą przeprowadziliśmy rok wcześniej, kobiety coraz lepiej radzą sobie z nietrafionymi odzieżowymi prezentami. Już tylko 6,1% nosi je z grzeczności (rok wcześniej 10%), a bezużytecznie trzyma je 14,5% ankietowanych (rok wcześniej 20%). Odsetek bezpośrednich wymian i sprzedaży między koleżankami wyniósł 13%.
Na tym gruncie wzrosło wykorzystanie internetowych serwisów handlowych (jak np. serwisy aukcyjne, czy Szafa.pl). Po rozwiązanie w takim kłopocie kieruje się do nich  najczęściej już ponad 41% respondentek.

Najpopularniejsze są dodatki i bluzki, coraz mniej bielizna

Tak samo, jak w ubiegłorocznej edycji ankiety 1/3 kobiet wskazuje jako najczęściej przekazywany prezent odzieżowe dodatki, a 1/4 bluzki i koszulki. Coraz mniej internautek kojarzy z prezentem świątecznym bieliznę - z 17% na 14%, na czym zyskują m.in. buty (3,1% z 1,89%).

 Ankietę przeprowadzono przez Internet, wśród 3517 użytkowniczek serwisu Szafa.pl w okresie przedświątecznym (15-20.12.2010r).

3 komentarze:

  1. I will ensure that I bookmark this blog and may come back from now on. Thanks..

    OdpowiedzUsuń
  2. I want to encourage you to continue this great blog writing, have a nice day!

    OdpowiedzUsuń
  3. I admire this article for the well-researched content and excellent wording.

    OdpowiedzUsuń