wtorek, 1 grudnia 2009

Zmiany na forum

Czas na zmiany... zmiany bardzo istotne bo dotyczące forum i kwestii moderacji. Oto lista zmian, które wprowadzamy z dniem dzisiejszym:

- na forum.szafa.pl założony został dział "FAQ", gdzie od dzisiaj znajdować się będzie zawsze aktualny Regulamin Forum, Regulamin Moderatorów Forum oraz z czasem "baza wiedzy" Szafa.pl - odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i rozwiązania najczęstszych problemów
- Regulamin Moderatorów Forum reguluje kwestie zw. z moderatorami: obowiązki, uprawnienia, nominacje itp.
- moderatorami forum zarządzają Administracja oraz SuperModeratorzy, którzy nominują do funkcji moderatora oraz nadają (jak i usuwają) odpowiednie uprawnienia moderacji
- moderator nadający ostrzeżenia podpisywany jest jako "moderator" - nick właściwy tylko do wiadomości moderacji i Administracji serwisu
- zmniejszona zostanie maksymalna liczba ostrzeżeń na forum do 5; w zw. z tą zmianą wszystkie dotychczas nadane ostrzeżenia zostaną zmniejszone adekwatnie do tej zmiany z zaokrągleniem "w dół" (kto miał 10 ostrzeżeń będzie miał teraz 5, kto miał 4 będzie miał 2, podobnie jak osoba mająca dotychczas 5 ostrzeżeń)


Ponadto obecnie obowiązują trzy poziomy moderacji w serwisie:
1. Supermoderator – nadzoruje pracę Moderatorów, nadaje uprawnienia, kasuje ostrzeżenia, ma możliwość blokowania użytkowników itp.
2. Moderator Forum Szafa.pl
3. Moderator serwisu Szafa.pl

SuperModeratorami zostają nominowane użytkowniczki Ajjc i CHRUPEK: za wyjątkowo aktywne uczestnictwo w życiu serwisu szafa.pl i forum oraz olbrzymie zaangażowanie w pełnieniu funkcji moderatora i bardzo wysoki poziom merytoryczny.


Dzisiaj też do grona moderatorów dołączą nowe osoby. Przyjmijcie je ciepło i nie utrudniajcie pracy - obowiązki moderatora wymagają poświęcenia czasu i sporej cierpliwości ale efekt w postaci porządku na Forum jest bezcenny w szczególności dla tak dużej społeczności. Pamiętajcie o tym, Drogie Szafowiczki, że Moderatorzy swoje funkcje wypełniają dobrowolnie i nieodpłatnie i doceńcie ich pracę i poświęcenie.

A dla chętnych kandydatów do funkcji Moderatora Forum - odsyłam do informacji w Regulaminie Moderatorów forum Szafa.pl

4 komentarze: